fbpx
Blog

To się dzieje! Mam go wreszcie w swoich rękach!

Po 6 miesiącach pracy, po licznych zwątpieniach i mililitrach wylanych łez- w końcu jest! Plakat- zdrapka! Plakat Przeżyć, dzięki któremu pokolorujemy swoje życie. Doświadczymy nowych momentów codzienności, nauczymy się cieszyć z najmniejszych chwil, uwrażliwimy się na otaczający nas świat, bliskich i zupełnie obcych ludzi na ulicy, aż w końcu- zorientujemy się, że staliśmy się bohaterami przemyślanego scenariusza, w którym główny bohater (ja, Ty) wyruszyliśmy w podróż ku odnalezieniu samego siebie w tym wielkim świecie.

Otwierając się na życie- otwieracie się na siebie samych. Każda zdrapka, to pewnego rodzaju terapia. Czas spotkania z sobą samym lub okazja spędzenia go w gronie bliskich osób- rodziców, rodzeństwa, drugiej “połówki”, najwierniejszego przyjaciela, czy kumpla ze studiów. Zacznij “być na TAK”! Odważ się w końcu! Brzmi, jak idealny plan na 2022 rok?

Jaka jest główna geneza takiego doświadczania? Podam na przykładzie jednej ze zdrapek: „Idź do lasu”. Każdy ma wybór. Może iść do tego lasu i po prostu z niego wrócić. A może iść do lasu, zaciągnąć się świeżym powietrzem, zauważyć kołyszące się na wietrze drzewa, dostrzec dzięcioła, przysiąść na pniu i wypić gorącą herbatę, zabraną w termosie z domu. Takie małe chwile, a ile spokoju i szczęścia mogą dać!

A dlaczego akurat zdrapki? Żeby wystawić się na nieznane. Na przypadek, który zdecyduje o tym, że pewne doświadczenie zmieni na lepsze kogoś życie o 180 stopni (kto wie- może właśnie podczas tego jednego wschodu słońca spotkasz Miłość swojego życia?). Zadaniem właściciela zdrapki będzie tylko odpowiedzenie sobie na pytania: „Dlaczego akurat dzisiaj mam tego doświadczyć? Czego mam się przez to nauczyć? Co zrozumieć?”

Wytęż wzrok. Wyostrz węch. Dostrzeż. Doświadcz. Żyj!

Właśnie o to DOŚWIADCZANIE i DOCENIANIE najmniejszych chwil w życiu chodzi. Tam znajduje się Szczęście. Szczęście jest w każdym z nas- niezależnie od wieku, wykształcenia, majętności. Nie trzeba o nie z nikim walczyć, prosić o nie, zabiegać, czy go kupować. Jest obok. Trzeba nauczyć się go tylko zauważać.

Skąd pomysł na taką właśnie grafikę? Przyznam szczerze, że nie była ona miłością od pierwszego wejrzenia. Jednak z każdym kolejnym momentem spojrzenia na nią- czułam potężną siłę w sercu. Baletnica, to moja metafora sztywnych ram, figur i sekwencji, w które często jesteśmy uwikłani w życiu. I bólu- który doświadczamy, dostosowując się do „powinności” narzucanych przez społeczeństwo. A gdyby tak zdjąć z siebie wszelkie ograniczenia, a w ich miejsce przyodziać odwagę, determinację i nieposkromioną wiarę w swoje możliwości? A gdyby tak zaufać sobie i swoim talentom? Głowa kanarka, to pewnego rodzaju przypomnienie. I nawołanie do tego, żeby wyrwać się z tych kajdan uwięzienia w „złotej” klatce. Klatka dla każdego jest czymś innym. Pozostałe grafiki, to wolność. Wolność, spełnienie i radość rozpierająca serce.

Dużym atutem jest specjalnie zastosowana jasna czcionka pod zdrapkami, dzięki czemu po zdrapaniu wszystkich okienek- plakat będzie świetnie spełniał rolę oryginalnej ozdoby ścian w domu.

To nie jest zwykły plakat. Choć piękny- ma być przede wszystkim „narzędziem” do kolorowania codzienności, a nie- ozdobą w domu. Bodźcem. Osobistą „grą” w prawdziwe Życie!

„Miej wiele pasji. I szukaj magicznych momentów. To coś, co robiłam przez całe swoje życie. Pomyśl o wschodach i zachodach słońca, tęczach, pięknych ptakach, muzyce i dobrych słowach ludzi, którymi się otaczasz. Wszystko, to magiczne momenty i są darmowe dla każdego z nas. Miej oczy otwarte na nie”- Julia Hawkins- w wieku 105 lat pobiła rekord świata w biegu na dystansie 100 m

Dla jakich osób jest ten produkt: dla tych, którzy nie znają siebie, którzy nie wiedzą, jakie mocne strony w sobie mają, którzy nie mają pomysłu na siebie, którzy są nieszczęśliwi, którzy stracili sens i radość w życiu, którzy nie dostrzegają kolorów w szarej codzienności i chcą je odnaleźć, którzy potrzebują zmian, którzy nie boją się rewolucji, jaka nadejdzie w ich życiu, którzy chcą doświadczyć miłości do siebie i nauczyć się miłości do świata i drugiego człowieka, którzy chcą płakać ze szczęścia, którzy chcą wyrwać się z „powinności” narzuconych przez otoczenie i społeczeństwo, którzy potrzebują czasu dla siebie, którzy potrzebują inspiracji do spędzania czasu- samemu, ze swoją „połówką”, albo swoim przyjacielem, którzy nie chcą przespać życia, którzy mają marzenia, którzy chcą sięgać gwiazd!

Dla jakich osób nie jest ten produkt: dla tych, którzy są zamknięci na samych siebie i otaczający ich świat.

Plakat Przeżyć powinien mieć wartość sentymentalną- odnaleziony po nastu latach na strychu domu. Jak pamiętnik. Chciałabym, żeby po jakimś czasie stał się pamiątką Waszej wewnętrznej przemiany (jak już stał się moją). To największa wygrana, jaką prawdopodobnie wygracie kiedykolwiek w zdrapkach!

Ale wiedz, że: jeśli nic z nim (ze sobą) nie zrobisz- nic się samo nie zmieni. Pytanie- czy jesteś gotowy/a na nowy rozdział swojego życia?

Uczyńmy ten Świat trochę niemożliwym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *